Zachwalamy Bytów na Kaszubach

Pomorze jest regionem naszego kraju kojarzonym głównie z atrakcjami, plażą i wypoczynkiem, jednak nie wiadomo czemu miejscowości oddalone od sławnego Bałtyku nie cieszą się już taką sympatią ze strony przyjezdnych. Pomorze Gdańskie zawiera ciekawy region kulturowy zwany Kaszubami, który jest obfity w różnego rodzaju zabytki i miejsca, gdzie można ciekawie spędzić czas. Jednym z takich miejsc na Kaszubach jest Bytów, posiadający długą historię w dziejach Polski jak i Niemiec.

Bytów nie należy do wielkich miast, ponieważ obecnie liczy sobie nieco ponad 17 tysięcy mieszkańców, jednak nie zawsze sytuacja miała się tak kolorowo. W okresie wojen Polski z ówczesnym państwem niemieckim był również przedmiotem spornym, a notatki Galla Anonima o tym wspominają. Znajduje się tam Zamek Krzyżacki (podgląd Zamek) zbudowany pod koniec XIV wieku i po bitwie pod Grunwaldem przekazany księciu pomorskiemu Bogusławowi VIII. Jednym z ciekawych zabytków znajdujących się w Bytowie jest dawny most kolejowy, który pokazuje, jak skutecznie dawni inżynierowie potrafili przenieść ciężar na cegły i ostatecznie na grunt.

Miejscowość ta oprócz ciekawostek historycznych ma również bardzo dobre miejsca do wypoczynku, jakimi są między innymi hotele (spis Bytowa), które oferują bardzo komfortowe warunki spędzenia wolnego czasu i dogodności typu SPA. Jeżeli chcemy tutaj przyjechać, to powinniśmy mieć jasny plan zwiedzania okolicznych atrakcji, tak aby podczas wizyty nie marnować czasu na rzeczy niepotrzebne. Jako że Bytów znajduje się praktycznie po środku Kaszub, będziemy mieli niepowtarzalną sposobność do poznania jednej z większych mniejszości kulturowych na terenach Polski jakimi są Kaszubi.

Bytów nie jest miejscem usianym atrakcjami, jednak jest na pewno godny uwagi z punktu widzenia kulturowego. Najlepiej sprawdzić tutejsze atrakcje, aby podczas przyjazdu nie musieć zastanawiać się, co robić z wolnym czasem, jaki nam pozostanie.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>