Wypoczynek w Karkonoszach zimową porą

Jednym z najpiękniejszych pasm górskich, znajdujących się w naszym kraju są Karkonosze. Co prawda ustępują one pod względem wielkości majestatycznym Tatrom, jednak i tu miłośnik przyrody, i pięknych widoków znajdzie coś dla siebie.

Karkonosze leżą w zachodniej części kraju, zajmując obszar pomiędzy dwiema przełęczami – Szklarską oraz Lubawską [pod hasłem: przełęcz Lubawska informacje]. Znaczna część tego łańcucha górskiego znajduje się także na obszarze należącym do naszych zachodnich sąsiadów, jednak odkąd Polska podpisała porozumienie z Schengen, przekroczenie granicy państwa nie stanowi żadnego problemu. Co roku w Karkonosze przyjeżdżają liczni turyści. Najpopularniejszymi okresami w ciągu roku są zarówno letnie wakacje, jak i czas zimowych ferii szkolnych. Wraz z pierwszymi opadami białego puchu, w góry przyjeżdżają również miłośnicy zjazdów na dwóch deskach.

Narciarze odwiedzający Karkonosze nie powinni narzekać na brak miejsc noclegowych. Baza noclegowa [pod hasłem: Karkonosze noclegi] na tym obszarze, jest bardzo rozwinięta, choć w szczycie sezonu turystycznego należy liczyć się z tym, że miejsca znajdujące się w niedalekiej odległości od najpopularniejszych wyciągów narciarskich oraz tras zjazdowych będą zajęte. Osoby, którym zależy na dogodnej lokalizacji, powinny pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji obiektu, najlepiej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

W Karkonoszach są dobre warunki do uprawiania narciarstwa – infrastruktura, taka jak chociażby wyciągi narciarskie – prężnie się rozwija od dłuższego czasu. Stoki w większości są sztucznie oświetlone, dzięki czemu na białym puchu można szaleć również po zachodzie słońca. Niektóre obiekty posiadają również możliwość sztucznego naśnieżania, dzięki czemu sezon narciarski można znacznie wydłużyć. W największych ośrodkach, do których z całą pewnością można zaliczyć chociażby Karpacz czy Szklarską Porębę, działają wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz szkółki dla początkujących miłośników narciarstwa.

Karkonosze o każdej porze roku zachwycają swym niesamowitym urokiem. W lecie można wybrać się na kilkugodzinny spacer leśnymi ścieżkami, a śnieżna zima to doskonały czas na budowanie formy i całodniowe szaleństwa na stokach.


Comment ( 1 )

  1. Jestem ogromnym fanem sportów zimowych i zawsze kiedy spada pierwszy śnieg tylko czekam aż spadnie go tyle, żeby móc wybrać się na nocleg do Karpacza i spędzić cały dzień na stoku

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>