Poznański ratusz z koziołkami na czele

Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca na wakacyjny urlop lub dłuższy weekend, idealny będzie Poznań. To dość duże miasto, bo piąte w kolejności pod względem liczby ludności w Polsce. Znajduje się w województwie wielkopolskim w zachodniej części Polski. Jest dobrym miejscem dla turystów z uwagi na liczne atrakcje. Znajdzie tu coś dla siebie miłośnik aktywnego wypoczynku, chętny na leniuchowanie, a także fan zwiedzania zabytków i poznawania nowych ciekawych miejsc. Za sprawą tak dużej różnorodności możliwości spędzania czasu, baza noclegowa Poznania jest naprawdę obszerna. Jednocześnie, pamiętać trzeba o rezerwacji miejsc z wyprzedzeniem czasowym, zwłaszcza w czasie wakacji oraz dłuższych weekendów. Noclegi w Poznaniu to przede wszystkim hotele, apartamenty oraz pensjonaty (➬www.meteor-turystyka.pl/noclegi,poznan,0.html) cieszące się pozytywnymi opiniami przyjezdnych. Z powodzeniem można liczyć tu na wyjątkowo komfortowy wypoczynek.

Poznań swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim licznym zabytkom. Jednym z nich jest ratusz z dwoma białymi koziołkami na czele. Codziennie w południe koziołki zderzają się rogami dokładnie dwanaście razy. Wyjątkowo atrakcyjny architektonicznie jest sam budynek ratusza, przebudowywany na przestrzeni lat i dostosowywany do ówczesnych trendów. W jego wnętrzu znajdują się prawdziwe dzieła sztuki, między innymi portrety królów panujących na tronie polskim na przestrzeni wieków.

Wspaniałą pamiątką po odwiedzinach trzech cesarzy jest w Poznaniu Zamek Cesarski. Został zbudowany na początku dwudziestego wieku i jest wyjątkowo atrakcyjnym miejscem do zwiedzania. Jego architektura oraz dzieła znajdujące się we wnętrzu zachwycą niejednego miłośnika sztuki i historii.

Dla osób szukających odpoczynku na łonie natury Poznań proponuje Jezioro Maltańskie. To co prawda sztuczny zbiornik wodny, ale jest wyjątkowo atrakcyjnym miejscem dla turystów. W niedalekiej okolicy znajdują się dobrze wyposażone punkty usługowe i gastronomiczne, plaże w sezonie są strzeżone, co znacznie zwiększa komfort wypoczynku. W pobliżu jest także kemping, na którym można przenocować, zatrzymać się na jakiś czas. Jest nowoczesny i dobrze wyposażony, dlatego cieszy się dużą popularnością.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>