Na wczasy do Białogóry

  • 25 kwietnia 2017
  • Bez kategorii
  • No Comments

Z województwa lubuskiego, gdzie podziwialiśmy skarby natury Krasnobrodu [tu: http://filmyswiata.pl/miasta-uzdrowiska-krasnobrod-407/], zabieramy Was dziś na wycieczkę do pewnej nadmorskiej miejscowości.

Położona w województwie pomorskim Białogóra, od lat 60. XX wieku zdobywała coraz większą popularność jako miejscowość wypoczynkowa. To w tym czasie rozwinęła się tutaj baza noclegowa przygotowana z myślą o turystach: powstały pierwsze ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty oraz kwatery prywatne. Dziś Białogóra ze swoim długim na 100 metrów kąpieliskiem nadmorskim, jest popularnym miejscem do organizowania urlopów.

Historia i współczesność Białogóry
Położona we wschodniej części Wybrzeża Słowińskiego Białogóra swoją nazwę wzięła od porośniętej lasem sosnowym wydmy znajdującej się około 2,5 kilometra od samej miejscowości. Pierwszy raz jej nazwa w zapisach historycznych pojawiła się około 1414 roku, kiedy wieś została wymieniona w źródłowym zapisie krzyżackim, jako dobra biskupa włocławskiego. Dopiero po wojnie w 1945 roku, znalazła się na terenie Polski.

Dziś ceniona jest głównie ze względu na swoją piaszczystą plażę, niezbyt zatłoczoną w porównaniu z pełnią sezonu na Mierzei Helskiej [tu: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Helska-Mierzeja;3910897.html] czy bliżej Trójmiasta. Co prawda oddalona jest sporo od zabudowy mieszkalnej i bazy noclegowej, natomiast dodatkową atrakcją jest zorganizowany na nią transport konny, jadący przez piękny sosnowy las, oferowany przez miejscową stadninę, proponującą także naukę jazdy konnej i możliwości wyjazdu w teren.

Na wschód od głównej plaży – na długości 6 kilometrów – ciągnie się w Białogórze plaża dla naturystów, którzy cenią sobie to miejsce na równi z podobnymi w Chałupach oraz Dębkach. Białogóra może być także dobrą bazą wypadową do wyjazdów do tych miejscowości. Leżące w okolicy Dębki, Krokowa, Karwia, Ostrowo, Jastrzębia Góra, Trójmiasto, Łeba, Gniewino czy Władysławowo – zapewniają dodatkowe atrakcje dla osób chcących zwiedzić tereny Pomorza lub zapewnić rozrywkę dzieciom. W samej Białogórze znajdziemy przygotowany dla nich plac zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią, basenem z piłeczkami czy poduchami do skakania. Dorośli także znajdą w Białogórze coś dla siebie: poza jazdą konną przygotowano tutaj pole do minigolfa, gokarty, paintball czy wypożyczalnie rowerowe, pozwalające okres spędzony tutaj wykorzystać bardziej aktywnie.
Baza noclegowa [tu: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,bialogora,0.html], powstająca w Białogórze od lat 60. XX wieku, obecnie pozwala na znalezienie miejsca dla każdego w dogodnej cenie i różnorodnym standardzie. Do wyboru turystów są bowiem pensjonaty, kwatery prywatne, ośrodki wypoczynkowe i wille.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>