Miejsce dla każdego – Sztutowo

Tuż przy Zatoce Gdańskiej [więcej na: www.wikipedia.org/wiki/zatoka_gdanska] w województwie pomorskim, znajduje się malownicza, dość duża wieś Sztutowo. To wyjątkowe miejsce, gdzie wielu turystów spędza urlopy wakacyjne, ciesząc się naturą, ciszą i spokojem, a także bliskością większych miejscowości turystycznych, jak na przykład Kąty Rybackie. Jednym z wielu niewątpliwych atutów tej wioski są świetnie przygotowane plaże, będące jednymi z najczystszych w okolicy. Dzięki temu, że nie ma tu wielkich tłumów, można liczyć na brak śmieci na plaży i kameralną atmosferę. To dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ każdy może liczyć na odrobinę prywatności i miejsce na rozłożenie sprzętu plażowego. W sezonie przygotowane są dwa strzeżone kąpieliska, których pilnują wykwalifikowani ratownicy. Przestrzegając regulaminu, można czuć się tu wyjątkowo bezpiecznie, dzięki czemu wakacyjny relaks upływa w spokojnej atmosferze.

Dzięki takim udogodnieniom, Szczutowo ma swoich stałych bywalców, którzy przyjeżdżają tu odpocząć w każdy sezon wakacyjny. To także za sprawą uczciwych i przyjaznych gospodarzy, którzy oferują tanie noclegi [więcej na: meteor-turystyka.pl/noclegi,sztutowo,0.html]. Wybór jest duży, zwłaszcza w kierunku kwater prywatnych, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych. Dobrze funkcjonują także punkty usługowe i gastronomiczne, dzięki czemu nie trzeba martwić się o smaczny posiłek po dniu pełnym atrakcji.

Docenić trzeba także okoliczne lasy, będące chlubą tego regionu. Są w nich wyznaczone specjalne ścieżki spacerowe, którymi wycieczki to sama przyjemność. Zabrać można także własny rower, by bez problemu dostać się do okolicznych wiosek i zwiedzić całą gminę. Jedną z wielu atrakcji jest też rejs po Zatoce Gdańskiej statkiem Mari. Rejsy odbywają się codziennie w sezonie wakacyjnym, a poza nim, kiedy tylko zaczyna robić się cieplej, można skorzystać z nich w weekendy. Najbardziej popularne są te, tuż przed zachodem słońca, ponieważ wtedy jest tu najpiękniej, a panorama okolicy staje się niewątpliwie niezapomnianym krajobrazem. Bilety nie są drogie, przystępne ceny sprawiają, że jest na nie wielu chętnych. Warto także zajrzeć do pobliskiego kościoła i poznać jego ciekawą historię oraz architekturę. Sztutowo to przede wszystkim cisza, spokój i niezapomniany kontakt z naturą. Dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, jak i osób szukających samotności.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>