Chmielno – ciekawa okolica turystyczna

Wybierając się na wypoczynek, szukamy zazwyczaj miejsca, które nas zrelaksuje. Nie ma w tym nic dziwnego, na co dzień żyjąc w dużych miastach, mamy nieustannie do czynienia z hałasem i rozgardiaszem. Dlatego relaks na łamach natury, gdzie przez całą dobę słyszy się odgłosy przyrody, a nie szybko jeżdżące samochody, jest często na wagę złota. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wyjeżdża na urlop na Kaszuby. To miejsce szczególnie polecane rodzinom z dziećmi, bo jest to obszar, gdzie nikomu nie będzie się nudzić.

Dużą atrakcją tej okolicy są jeziora: Białe i Kłodno, które należą do Pojezierza Kaszubskiego [więcej: info pojezierze]. To dobre miejsce, by uprawiać sporty wodne i wędkarstwo. Szczególnie latem ta okolica jest dogodna, gdy pogoda dopisuje można też tu korzystać z kąpielisk letnich, co jest dużą atrakcją. Poza tym Chmielno należy do Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i leży na szlaku wodnym "Kółko Raduńskie". Wielu mieszkańców tego miasta żyje z agroturystyki, dlatego że miejsce to jest odwiedzane przez bardzo licznych turystów. Dlatego też baza noclegowa Chmielna [więcej: noclegi Chmielno] zawiera wiele propozycji gospodarstw agroturystycznych, co warto wziąć pod uwagę, planując urlop. Jeśli chodzi o inne noclegi, to z pewnością warto się też zainteresować propozycją pensjonatów. Takie pokoje są przytulne i wygodne, ale również dosyć tanie. Są one położone w cichych dzielnicach, skąd można łatwo i szybko trafić nad jezioro czy do centrum miasta. W mieście jest też kilka hoteli, mają one nieco wyższy standard obsługi klienta. I nimi jest całkiem spore zainteresowanie. Wszystko zależy od tego, jak dużo chce się wydać na nocleg i jaki komfort nas interesuje. Bytów ma również podobne walory przyrodnicze [więcej: wpis Bytów], kaszubskie miasto przyciąga wczasowiczów równie mocno.

Będąc na wczasach w Chmielnie, warto wybrać się na jego zwiedzanie. Miasto ma ciekawą historię, która sięga XVI wieku. Na uwagę zasługuje szczególnie Izba Pamięci prof. Juliusza Studnickiego czy Stara Checz Kaszubska. W mieście organizowane są też liczne imprezy cykliczne, które często wiążą się z tradycją i kulturą tego miasta. Hucznie obchodzi się tu Boże Narodzenie czy pierwszy Dzień Wiosny, łącznie z topieniem Marzanny. Wielki nacisk kładzie się tu też na rękodzieło i rzemiosło artystyczne. Wiele mieszkańców para się tego typu zajęciami, z czego to miasto szczególnie słynie na całą Polskę. Chmielno jest miastem, które warto bliżej poznać.


Comments ( 5 )

  1. Hej chłopaki! Bardzo lubię czytać Wasze wpisy. Najbardziej do gustu przypadł mi tekst o Sztutowie, bo bardzo miło wspominam tą miejscowość

  2. Nie wiedziałam, że w Chmielnie jest tyle ciekawych miejsc! Zawsze wybierałam na nocleg jakieś inne miejscowości, teraz będzie Chmielno :)

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>